برطرف کردن جای سوختگی از روی مبل چگونه است؟ - مبلشویی کرج

برطرف کردن جای سوختگی از روی مبل چگونه است؟


احتمالا برای شما هم پیش آمده که به طور تصادفی باعث ایجاد سوختگی رو مبل خود شده‌اید. این اتفاق واقعا ناخوشایند است و می‌تواند هرکسی را تا حد خیلی زیادی ناراحت کند. اما نگران نباشید. شما می‌توانید تکنیک‌هایی را برای برطرف کردن جای سوختگی از روی مبل بکار بگیرید. این تکنیک‌ها تا حد زیادی موثر هستند و کمک می‌کنند مبل به ظاهر نسبتا معقولی برسد. در این مطلب قصد داریم این موضوع را دقیق‌تر مورد بررسی قرار دهیم.

برطرف کردن جای سوختگی از روی مبل

برای برطرف کردن جای سوختگی بهتر است از مراحل زیر پیروی کنید تا به بهترین نتیجه برسید:

۱. قبل از هر اقدامی باید نوع را مشخص کنید. سوختگی ناشی از چیست؟ گذاشتن جسم داغ روی مبل یا حتی خاکستر سیگار می‌تواند روی مبل سوختگی ایجاد کند و ظاهر ناخوشایندی به آن بدهد. با شناخت نوع سوختگی میتوانید بهتر عمل کنید.
۲. مشخص کردن درجه سوختگی به شما کمک می‌کند تا تصمیم بگیرید چه اقدامی انجام دهید. آیا سوختگی سطحی است؟ در صورتیکه سوختگی عمیق باشد چکار باید کنید؟
۳. عملکرد سریع مهمترین عامل در از بین بردن انواع سوختگی است. پس بدون تعلل پس از اینکه مبلتان دچار سوختگی شد، وارد عمل شوید.

مبل شویی کرج آماده ارائه کلیه خدمات مبل شویی و بخارشویی مبلمان در محل با استفاده از دستگاه های رادکتور، مکش آلمانی و شامپوهای درجه یک و معطر ایرانی آماده حضور و ارائه خدمات در سراسر کرج و تهران می باشد. کافی است با شماره تماس های: ۳۴۲۱۸۸۵۶ و ۹۱۰۰۸۶۸۷ ویژه استان البرز و شهر کرج و شماره تماس: ۰۲۱۹۱۰۰۸۶۸۷ ویژه استان و شهر تهران تماس بگیرید یا فرم سفارش آنلاین خدمات مبل شویی رو پر کنید و منتظر تماس کارشناسان مجموعه باشید.

از بین بردن سوختگی سطحی روی مبل

گاهی سوختگی به صورت سطحی روی مبل ایجاد می‌شود. در چنین صورتی برای برطرف کردن جای سوختگی از روی مبل مواد زیر را آماده کنید:

• اسفنج سخت
• دستمال نرم
• مایع لباسشویی
• کمی آب

در مواردی که سوختگی سطحی است شما می‌توانید به راحتی جای سوختگی را پاک کنید. مثلا برای برطرف کردن جای سوختی سیگار از روی مبل باید سریع عمل کنید، ابتدا با جاروبرقی خاکستر سیگار را از روی مبل بزدایید و سپس اسفنج سخت را کمی به مایع لباسشویی آغشته کنید. اسفنج را به آرامی روی جای سوختگی به حالت دایره‌وار بکشید.

سپس با دستمال نرم مرطوب شده با آب مایع را پاک کنید. این کار را تا زمانی که لک خاکستر سیگار از بین برود و اثری از آن نماند ادامه دهید. این راهکار را زمانی می‌توانید به کار بگیرید که به بافت پارچه مبل آسیب جدی وارد نشده باشد. در غیر این صورت طبق دستور قسمت بعدی برای سوختگی عمیق عمل کنید.

برطرف کردن جای سوختگی از روی مبل چگونه است؟ - مبلشویی کرج

از بین بردن سوختگی عمیق روی مبل

گاهی سوختگی چیزی فراتر از یک لکه روی مبل باقی می‌گذارد و بافت پارچه آسیب می‌زند. در چنین صورتی شاید دیگر نتوان جای سوختگی را از بین برد. اما می توان با انجام اقدامات لازم ظاهر معقولی برای آن ساخت. ابتدا مثل مرحله اول عمل کنید تا با پاک کردن اطراف لکه، دقیقا محل و میزان سوختگی مشخص شود. سپس می‌توانید یکی از راهکار‌های زیر را بکار بگیرید:

• رفو کردن جای سوختگی: با رفو کردن می‌توانید با نخ یا بافت کمرنگ روی محل سوختگی را رفو کنید تا ظاهر مناسبی داشته باشد.
• استفاده از یراق‌آلات: برای مثال برای برطرف کردن جای سوختگی از روی مبل می‌توانید بسته به محل سوختگی روی آن یراق‌آلاتی مانند حاشیه، گلدوزی و غیره بکار ببرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *