تميز كردن مبل پارچه اي با صابون

تميز كردن مبل پارچه اي با صابون


تمیز کردن مبل پارچه ای با صابون

امروزه مبلمان یکی از بخش‌ها مهم دکوراسیون خانه تبدیل شده است. تمیزی و بهداشت این بخش از دکوراسیون خانه برای همه اهمیت دارد. شاید برای شما هم پیش آمده که مبلتان بعد از مدتی تیره‌تر به نظر می‌رسد یا گاهی در اثر حادثه‌ای لکه‌ای روی آن ایجاد می‌‌شود. اگر مبل شما پارچه‌ای است و قصد دارید آن را تمیز کنید، این مطلب برای شما نوشته شده است. با ما همراه باشید تا روش تمیز کردن مبل پارچه ای با صابون را باهم بررسی کنیم.

تمیز کردن مبل پارچه ای با صابون

صابون از دیرباز یکی از موثرترین روش‌ها برای پاک اکردن لکه و تمیز کردن انواع پارچه‌ها بوده است. تاثیر صابون در لکه بری را نمی توان به هیچ عنوان نادیده گرفت. اگر مبل سما پارچه‌ای است می‌توانید به سه روش مبل خود را به آسانی با استفاده از صابون تمیز کنید:

مبل شویی کرج آماده ارائه کلیه خدمات مبل شویی و بخارشویی مبلمان در محل با استفاده از دستگاه های رادکتور، مکش آلمانی و شامپوهای درجه یک و معطر ایرانی آماده حضور و ارائه خدمات در سراسر کرج و تهران می باشد. کافی است با شماره تماس های: ۳۴۲۱۸۸۵۶ و ۹۱۰۰۸۶۸۷ ویژه استان البرز و شهر کرج و شماره تماس: ۰۲۱۹۱۰۰۸۶۸۷ ویژه استان و شهر تهران تماس بگیرید یا فرم سفارش آنلاین خدمات مبل شویی رو پر کنید و منتظر تماس کارشناسان مجموعه باشید.

1. تمیز کردن مبل پارچه ای با صابون

برای تمیز کردن مبل با صابون ابتدا لوازم زیر را آماده کنید:

• صابون معمولی یا صابون رخت شویی
• آب گرم
• یک تکه ابر
• دستمال تمیز

قبل از هرکاری، اول با جارو برقی تمام پارجه را تمیز و عاری از هرگووه پرز و مو کنید. ابتدا آب گرم و صابون را باهم مخلوط کنید تا مایع یک دستی ایجاد شود، سپس یک تکه ابر را به مایع به دست آمده آغشته کنید و در نهایت ابر را روی تمام پارچه بکشید. اگر پارچه مبل دارای لکه خاصیاست می‌توانید صابون را مستقیما روی آن بکشید و سپس از مایع آب و صابون استفاده کنید.

در نهایت با یک دستمال تمیز نم دار، تمام مبلا را تمیز کنید. اینکار را آنقدر ادامه دهید تا اثری از صابون روی پارچه به جا نماند.فراموش نکنید که برای خشک شدن پارچه در و پنجره‌ها را باز بگذاریدتا هوا جریان داشته باشد. اینکار علاوه بر اینکه باعث می‌شود مبل شما بوی نم نگیرد، به سریع‌تر خشک شدن آن نیز کمک می‌کند.

تمیز کردن مبل پارچه ای با صابون

۲. تمیز کردن مبل پارچه ای با صابون مایع

برای تمیز کردن مبل پارچه‌ای با صابون مایع ابتدا لوازم زیر را آماده کنید:

• مایع صابون
• آب گرم
• اسپری
• دستمال جاذب
• یک تکه ابر یا اسکاچ

برای شروع حدود ۱۰ سی سی مایع صابون را در یک لیتر آب گرم یا ولرم مخلوط کنید. مایع به دست آمده را داخل ظرف اسپری بریزید و درب آن اسپری را بگذارید.با ساتفاده از اسپری راحت‌تر می توانید مبل خود را تمیز کنید. سپس مایع را از فاصله ۳۰ سانتی متری روی پارچه مبل اسپری کنید. سپس با یک تکه ابر تمام قسمت‌های حاوی مایع صابون را بمالید تا تمیز شود. بسته به میزان کثیفی مبل می‌توانید مایع غلیظ‌تری استفاده کنید اما آنقدر نباید غلیظ باشد که نتوان آن را پاک کرد. در نهایت با دستمال سفید نمدار جاذب، مایع را از روی مبل پاک کنید.

۳. تمیز کردن مبل پارچه ای با پودر صابون

پودر صابون نیز یکی از موادی است که می‌تواند به شما در تمیز کردن پارچه مبل کمک کند. برای تمیز کردن پارچه مبل با پودر صابون ، مثل شتسشو با صابون عمل کنید. کارایی پودر صابون در از بین بردن لکه‌هایی مانند چای یا قهوه بهتر است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *