همرنگی چوب چیست و چه کاربردی دارد؟

همرنگی چوب چیست و چه کاربردی دارد؟


همرنگی چوب چیست و چه کاربردی دارد؟

در زمان رنگ‌کاری چوب، اعمالی مانند بتونه کاری موجب تفاوت رنگ در بخش‌های مختلف سطح چوب می‌شوند. همرنگی یکی از مراحل مهم و البته پایانی رنگ‌کاری چوب با رنگ‌های سلولوزی است که موجب یکنواخت شدن رنگ سطح چوب می‌شود. این عمل برای زیبایی سطح چوب انجام می‌شود و تنها منحصر به بخش‌های سفید و معیوب چوب نمی‌شود، بلکه روی تمام بخش‌های چوب انجام می‌شود. در صورتی که قصد دارید بیشتر با همرنگی چوب آشنا شوید، بهتر است با ما همراه باشید:

معرفی همرنگی چوب

با اینکه بعضی از افراد، همرنگی چوب را با آستری اولیه یا شاپان اشتباه می‌گیرند، اما این دو عمل با هم متفاوت است. آستری اولیه یا شاپان، اعمالی است که موجب نزدیک شدن رنگ چوب به رنگ دلخواه مشتری یا کارفرما می‌شود. همرنگی عملی است که قبل از مراحل پایانی رنگ‌کاری چوب برای جلوگیری از دو رنگ یا چند رنگه شدن آستر چوب انجام می‌شود و باعث می‌شود سطح چوب کاملا یکنواخت و تمیز به نظر برسد.

مبل شویی کرج آماده ارائه کلیه خدمات مبل شویی و بخارشویی مبلمان در محل با استفاده از دستگاه های رادکتور، مکش آلمانی و شامپوهای درجه یک و معطر ایرانی آماده حضور و ارائه خدمات در سراسر کرج و تهران می باشد. کافی است با شماره تماس های: ۳۴۲۱۸۸۵۶ و ۹۱۰۰۸۶۸۷ ویژه استان البرز و شهر کرج و شماره تماس: ۰۲۱۹۱۰۰۸۶۸۷ ویژه استان و شهر تهران تماس بگیرید یا فرم سفارش آنلاین خدمات مبل شویی رو پر کنید و منتظر تماس کارشناسان مجموعه باشید.

کاربردهای همرنگی چوب

شاید این سوال را از خودتان بپرسید که همرنگی چوب چه کاربردهایی دارد؟ به طور کلی، همرنگی موجب یکنواخت شدن رنگ آستر و رنگ نهایی چوب می‌شود، اما در ادامه با جزئیات بیشتر کاربردهای همرنگی چوب آشنا می‌شویم:

رفع سایه روشن‌های چوب

بافت چوب در شرایط محیطی مختلف دچار تغییراتی می‌شود. این در حالی است که بسیاری از صنایع مبل و لوازم دکوراسیون به چوب‌هایی با رنگ یکنواخت نیاز دارند. همرنگی چوب در این مرحله به کمک ما می‌آید و باعث می‌شود سطح چوب، رنگ یکنواخت خود را حفظ کند و بخش‌های تیر یا روش چوب که بر اثر عوامل مختلفی مانند سردی و گرمی هوا یا ایرادات اجرای آستر به وجود آمده‌اند را یکنواخت می‌کند.

برطرف کردن ایرادات بتونه‌کاری

بتونه‌کاری که برای رفع ایرادات سطح چوب مورد استفاده قرار می‌گیرد، در بعضی موارد موجب ناهماهنگی در سطح چوب می‌شود. همرنگی چوب به عنوان یک مرحله قبل از پایان رنگ‌کاری چوب موجب یکنواختی و تمیزی سطح چوب می‌شود.

همرنگی چوب چیست و چه کاربردی دارد؟ - مبلشویی کرج

رنگ‌کاری مجدد مبل‌های قدیمی

همرنگی در رنگ‌کاری مبل‌های قدیمی هم کاربرد دارد. اگر لوازم چوبی خانه‌تان مانند میز چوبی، کنسول چوبی، مبلمان، صندلی، بوفه و … قدیمی شده‌اند و نیاز به رنگ‌کاری دارند، بهتر است برای رنگ‌کاری مجدد آن را به همرنگی چوب ببرید. همرنگی چوب مبل موجب رفع ایراداتی می‌شود که در طول زمان در سطح چوب به وجود آمده‌اند و سطح آن را کدر یا تیره و روشن کرده‌اند.

رفع ایرادات آسترکاری

یکی از مراحل رنگ‌کاری، آسترکاری است که روی چوب انجام می‌شود. گاهی اوقات، عواملی مانند حرفه‌ای نبودن اپراتور موجب آسترکاری ناقص سطح چوب می‌شوند. چنین مواردی در نهایت موجب ظاهر نامناسب و جلوه زشت چوب می‌شوند. همرنگی چوب این ایرادات و نواقصات را برطرف می‌کند و جلوه خوبی به چوب می‌دهد.

ایجاد سایه در چوب

گاهی لازم سات یک اثر هنرمندانه خلق شود! در چنین مواردی می‌توان از همرنگی چوب استفاده کرد و در بخش‌هایی از چوب، سایه خلق کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *