پاک کردن و رفع لکه شکلات روی مبل

پاک کردن و رفع لکه شکلات روی مبل:

پاکیزه نگهداشتن مبل بر نظافت خانه تاثیر زیادی خواهد داشت. مبلمان خانه همیشه در معرض دید افراد قرار دارد، پس باید تمیز و پاکیزه باشند تا نظافت خانه نیز به چشم بیاید. برای حفظ این پاکیزگی باید دقت کرد که لکه ای روی مبلمان خانه ایجاد نشود و احیانا اگر هم ایجاد شد با روش های مناسب باید اقدام به پاک کردن و رفع لکه ها نمود. لکه هایی که از ریختن شکلات و مواد تیره ی دیگر ایجاد می شوند به راحتی پاک نخواهند شد. به همین دلیل بهتر است با نحوه ی پاک کردن و رفع لکه حاصل از این نوع مواد آشنا شویم تا به خوبی بتوانیم مبلمان خود را تمیز و پاکیزه نگه داریم.

برای پاک کردن و رفع لکه شکلات از روی مبل ابتدا صبر دهید تا شکلات روی مبل کاملا خشک شود، چون اگر خشک نشود ناحیه ی آغشته به شکلات را با دست کاری، بیشتر پخش خواهید کرد. آنگاه با قاشق یا چاقویی که تیز نباشد لکه را با دقت بردارید.

 

مبل شویی کرج آماده ارائه کلیه خدمات مبل شویی و بخارشویی مبلمان در محل با استفاده از دستگاه های رادکتور، مکش آلمانی و شامپوهای درجه یک و معطر ایرانی آماده حضور و ارائه خدمات در سراسر کرج و تهران می باشد. کافی است با شماره تماس های: ۳۴۲۱۸۸۵۶ و ۹۱۰۰۸۶۸۷ ویژه استان البرز و شهر کرج و شماره تماس: ۰۲۱۹۱۰۰۸۶۸۷ ویژه استان و شهر تهران تماس بگیرید یا فرم سفارش آنلاین خدمات مبل شویی رو پر کنید و منتظر تماس کارشناسان مجموعه باشید.

 

پاک کردن لکه شکلات روی مبل

در حین انجام این کار مواظب باشید که به پارچه ی مبلمانتان آسیبی وارد نکنید. سپس با یک برس نرم یا یک مسواک به درد نخور لکه را تمیز کنید برای ایجاد محلول پاک کننده ی مناسب نسبت یک قاشق غذا خوری از محلول پاک کننده ی خانگی را با ۲ فنجان آب گرم مخلوط نموده آنگاه مسواک را داخل این محلولی که ایجاد کرده اید فرو برده و به آرامی از سمت حوالی لکه به سمت مرکز لکه بکشید تا آلودگی حاصل از لکه پخش تر نشود. به مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه صبر کنید تا لکه در حلال به خوبی حل شود.

پاک کردن و رفع لکه شکلات روی مبل
پاک کردن و رفع لکه شکلات روی مبل

برای جذب رطوبتی که از این محلول ها ایجاد شده از یک تکه پارچه نخی تمیز یا دستمال توالت استفاده کنید تا به خوبی رطوبت حاصل را به سمت خود بکشد. تا می توانید لکه را سریعا خشک کنید. برای انجام بهتر این کار می تواند از باد سرد سشوار نیز استفاده کنید. استفاده از سشوار به سرعت خشک شدن مبلمان کمک زیادی می کند.

اما اگر هنوز هم لکه ایجاد شده به خوبی پاک نشد سراغ روش های دیگر می رویم، مثلا از پراکسید هیدروژن استفاده می کنیم. برای مبلمان روشن می توان از مخلوط یک به یک مایع شوینده پراکسید هیدروژن ۳ درصد استفاده نمود. برای انجام این کار سرعت بالایی داشته باشید و پس از پاک کردن و رفع لکه سریعا آن را با آب سرد شست و شو دهید. و سپس با باد سرد سشوار آن را خشک کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید