شستن مبل با آب داغ چه آسیبی به مبل می زند؟

شستن مبل با آب داغ چه آسیبی به مبل می زند؟

شست و شوی مبل های منزل از جمله وظایف هر انسانی چه زن و چه مرد برای نظافت منزل و سالم ماندن مبل ها می باشد که هر فردی به روش های مختلف این کار را انجام می دهد.

بسیاری از افراد برای شست و شوی مبل های منزل خود از آب گرم استفاده می کنند درحالی که این روش اصلا درست نیست و به هیچ وجه توصیه نمی شود چرا که به پارچه ی مبل آسیب وارد شده و سبب می شود.

مبلمان منزل به مرور زمان کهنه و فرسوده به نظر برسند بنابراین برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی اکنون روش درستی از شست و شوی مبل های منزل را در دسترس شما قرار داده و نحوه ی شست و شوی مبل با جنس های مختلف را مورد بررسی قرار می دهیم.

تماس باما

۰۲۶۹۱۰۰۸۶۸۷

سفارش آنلاین
برای ثبت خدمات مبل شویی  کلیک کنید

۱- نحوه ی شست و شوی مبل پارچه ای

ابتدا سطح مبل را به کمک جاروبرقی به خوبی تمیز کرده و مطمئن شوید هیچگونه گرد و غباری روی مبل وجود ندارد و برای جارو کردن شیار های روی مبل نیز می توانید از سری جاروبرقی که بلند بوده و قطر کمی نیز دارد کمک بگیرید.

از طریق یک برس نرم و لطیف پارچه ی مبل را تمیز کنید چرا که این کار باعث می شود اگر کمی از گرد و خاک و یا حتی آشغال های ریز به تار و پود پارچه نفوذ کرده باشند از بین بروند. درصورتی که پارچه ی مبل پرز های زیادی داشته باشد می توانید از طریق یک پرزگیر تمامی پرز های روی پارچه را از بین ببرید زیرا این کار در شست و شوی مبل و تمیز دیده شدن آن بسیار موثر است.

اگر با انجام این کار ها باز هم مبل تمیز نشد می توانید برای شست و شوی بهتر آن از محلولی استفاده کنید که به محلول پایه آب معروف است به گونه ای که سه لیتر آب را درون ظرفی بزرگ ریخته و به همراه سه پیمانه پایه آب مخلوط کنید اما توجه داشته باشید که آب به هیچ وجه داغ نباشد ، سپس پارچه یا دستمال تمیزی را به این محلول آغشته کرده و روی مبل بکشید این کار به شست و شوی مبل بسیار کمک می کند.

۲- نحوه ی شست و شوی مبل چرمی

روش شست و شوی مبل ها بسته به نوع جنس آن ها تفاوت می کند برای مثال شست و شوی مبل چرمی با مبل پارچه تفاوت داشته و به روش های مختلفی انجام می شود. برای شست و شو و تمیز نمودن مبل چرمی روش های مختلفی وجود دارد که اکنون به سه مورد آن اشاره می کنیم :

• شستشوی مبل چرمی از طریق آب و سرکه

برای این کار ابتدا مقداری آب و مقداری سرکه را به اندازه ی مساوی درون ظرفی ریخته و با یکدیگر ترکیب کنید سپس یک دستمال تمیز برداشته و آن را به محلول به دست آمده آغشته کرده و روی مبل چرمی بکشید اما توجه داشته باشید که چرم روی مبل خیس نشود چرا که شست و شو و تمیز کردن مبلمانی که از جنس چرم می باشند خیلی سخت نبوده و به راحتی می توان آن ها را تمیز کرد ، در نهایت قسمت هایی از مبل را که مرطوب شده اند از طریق دستمالی خشک پاک کنید.

• شستشو و تمیز کردن مبل چرمی با استفاده از بخارشوی

برای شست و شو و تمیز نمودن مبلمان چرمی از بخارشوی نیز استفاده می شود به گونه ای که بدون نیاز به هیچگونه وسایل اضافی و بدون وارد شدن هیچگونه آسیبی به مبل به راحتی می توان آن ها را تمیز کرد.

• تمیز کردن مبلمان چرمی از طریق محلول سرکه سفید و لیمو

برای این کار باید لیمو و سرکه سفید را با یکدیگر مخلوط کنید به طوری که حدود یک لیوان سرکه سفید را به همراه ۱۲ قطره آب لیمو مخلوط کرده ، دستمالی را به این ترکیب بدست آمده آغشته کنید و در نهایت دستمال آغشته شده را روی مبل بکشید. یکی از روش های موثر در تمیز کردن وسیله هایی از جنس چرم همین راه می باشد.

۳- شستشوی مبل مخمل

برای نظافت مبلمانی که از جنس مخمل می باشند می توان از جوش شیرین و آب لیمو کمک گرفت. مقداری جوش شیرین را به همراه آب لیمو مخلوط کنید ، سپس پارچه ای را درون ظرفی که این ترکیب وجود دارد بگذارید تا پارچه کاملا به این محلول آغشته شود و در نهایت شروع به پاک کردن مبل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید