رفع لک روی مبل با جوش شیرین چگونه است؟

رفع لک روی مبل با جوش شیرین

تمیز کردن مبل با جوش شیرین از جمله روش های نظافت مبلمان در منزل است که روشی بسیار مناسب و کاربردی می باشد. تمیز کردن مبل با جوش شیرین در میان تمامی روش های شست و شوی خانگی بسیار موثر بوده و قدرت لکه بری بسیار بالایی دارد.

تمیز کردن مبل با جوش‎شیرین ایده ی درستی است؟

این سوال یکی از پرسش های متداول میان خانم های خانه دار می باشد که قصد دارند لکه های موجود روی مبلمان منزل خود را از طریق جوش شیرین از بین ببرند که در پاسخ به این پرسش باید پاسخی مثبت داد و گفت این ایده بسیار عالی می باشد چرا که جوش شیرین برای تمیز کردن مبلمان ، فرش و … بسیار موثر است و دلیل این موضوع داشتن خاصیت سایندگی در آن است. یکی از دلایل دیگری که گفته می شود تمیز کردن مبل با جوش شیرین روش بسیار مناسبی می باشد این است که هیچگونه مواد شیمیایی در آن وجود ندارد و به راحتی می توان لکه های موجود روی مبل را از طریق آن پاک کرد.

تماس باما

۰۲۶۹۱۰۰۸۶۸۷

سفارش آنلاین
برای ثبت خدمات مبل شویی  کلیک کنید

تمیز کردن مبل با جوش‎شیرین چه مزایایی دارد؟

از جمله مزایای تمیز کردن مبل با جوش شیرین که سبب محبوبیت بیشتر این روش شده است می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • جوش شیرین سبب نابودی اغلب میکروارگانیسم ها می شود
  • غیر سمی و طبیعی است
  • برای استفاده از آن نیازی به پرداخت هزینه های بالا نیست
  • اگر مبلمان بوی نامطبوعی داشته باشد جوش شیرین سبب از بین رفتن این بو می شود
  • رطوبت و نم بودن مبل را جذب کرده و از بین می برد

از بین بردن لکه و تمیز کردن مبل با جوش‎شیرین

برای تمیز کردن مبل با جوش شیرین و همچنین از بین بردن لکه های روی مبل مقداری از جوش شیرین را بر روی ناحیه هایی از مبل که دارای لکه می باشند ریخته و به مدت یک ساعت صبر کنید ، پس از گذشت یک ساعت سطح مبل را از طریق جاروبرقی جارو کنید تا دیگر هیچ اثری از لکه و کثیفی بر روی مبل مشاهده نشود. برای تمیز کردن و از بین بردن لکه های روی مبل دیده می شود که مواد شوینده مختلفی را نیز با جوش شیرین ترکیب کرده و سپس شروع به تمیز کردن مبل می کنند که البته این روش نیز بسیار موثر می باشد. از جمله موادی که با جوش شیرین ترکیب می کنند می توان به موارد زیر اشاره کرد :

۱- تمیز کردن مبل با جوش‎شیرین و سرکه

یکی از روش های بسیار موثر برای از بین بردن لکه و تمیز کردن مبل با جوش شیرین ترکیب کردن سرکه و جوش شیرین می باشد به گونه ای که محلولی از سرکه و جوش شیرین را که با یکدیگر ترکیب کرده اید بر روی قسمت هایی از مبل که کثیف بوده و دارای لکه نیز می باشند بریزید و اجازه دهید به مدت ۵ الی ۶ ساعت این ترکیب روی مبل باقی بماند (از نشستن بر روی مبل در این مدت خودداری کنید) پس از گذشت چند ساعت شروع به جارو کردن سطح مبل از طریق جاروبرقی کنید ، در نهایت مشاهده می کنید که هیچ آثاری از لکه ها و کثیفی ها بر روی مبل باقی نمانده است همچنین همانطور که پیش تر هم گفته شد تمیز کردن مبل با جوش شیرین سبب می شود اگر مبل دارای بوی نامطبوعی باشد از بین برود.

۲- تمیز کردن مبل با جوش‎شیرین به همراه مواد ضد عفونی کننده مثل الکل سفید ، سرکه سفید و ….

یکی دیگر از روش های از بین لکه  مبل استفاده از مواد ضد عفونی کننده ی مختلف مثل ماده ضد عفونی کننده ی صنعتی ، سرکه سفید و همینطور الکل سفید می باشد به گونه ای که جوش شیرین را با یکی از این مواد گفته شده ترکیب کرده و به صورت اسپری درآورد پس از آنکه ترکیب بدست آمده حالت اسپری مانند به خود گرفت یک مسواک نرم بردارید و آن را آغشته به ترکیب بدست آمده کنید و سپس بر روی نواحی از مبل که آلوده بوده و لکه دار هستند بکشید تا لکه های موجود روی مبل از بین بروند. البته فراموش نشود که تمیز کردن مبل با جوش شیرین در صورتی که با یکی از مواد ذکر شده انجام شود تنها برای مبلمان پارچه ای توصیه شده و برای سایر مبل ها مناسب نمی باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید